• Biyolojik Gölet’e Onur...

  Şehitkamil Belediyesi tarafından Dülük Tabiat Parkı’nda inşa edilen Türkiye'nin en büyük biyolojik göleti 'Türkiye'nin siluetini değiştiren 10 projesi' arasına girdi. Devamı
 • MÜZELER KENTİ GAZİANTEP

  Müzeler Kenti Gaziantep'in birbirinden değerli zenginliklerinin sergilendiği tematik müzeleri ve Gaziantep Kalesi, “Turizm Sektöründe Yeni İş Modeli” projesi kapsamında hazırlanan tanıtım filmleri ve VR uygulamaları ile tanıtılıyor. Devamı
 • DÜNYANIN GÖZBEBEĞİ

  Bu şehri anlatmaya, ne dil ne de kalem yeter. Dünya yüzünden geniş bir ili, göz alıcı büyük yapıları, her yerde aranan eşyası, birçok mezraları, bolluk ve verimliliği, bitimsiz yiyecek ve içecek pınarları ve ırmaklarıyla burası 'Şehr-i Ayıntab-ı Cihan' (Dünyanın Gözbebeği Şehir)dir... Devamı
 • 1
 • 2
 • 3
 
 • Geziler
 • Mekanlar
 • Linkler
image

Hayvanat Bahçesi

 Dünya'nın üçüncü, Avrupa'nın ikinci en büyük hayvanat bahçesidir.

 
image

Botanik Bahçesi

Ülkemizdeki binbir çeşit bitki & çiçek türlerinin bulunduğu botanik bahçemiz.

 
image

Dülük Tabiat Parkı 

Türkiyenin ilk biyolojik göleti ve tabiat parkı olup halkımıza hizmet vermektedir.

 

image

image
imageimage
 
image

Gemi Seferleri

Kumla gemi seferleriyle tarihte bir yolculuk. Hem eğlenceli, hem gezmeli...

 
image

Gezgin VR

Gaziantep'te bir çok turistik mekana ait 360 derece görüntülerin seyri keyfine varın.

 
image

Kültür ve Turizm

Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'müz şehrimiz hakkında daha çok bilgi vermektedir

 

Bakazin

May 21 2012

Zeugma Mozaik Müzesi “Mükemmellik Ödülü”ne layık görüldü

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, özel sektörle işbirliği içinde çalışması, sektörel kaliteyi tam ve uygun zamanlı artırması, hedeflerine ilerlerken sınır ve engel tanımaması Türkiye’yi turizm endüstrisinde zirveye taşıdı.

“World Travel Awards” (Dünya Seyahat Ödülleri), TripAdvisor The Certificate of Excellence (Mükemmellik Ödülü)” ve “Food and Travel Magazine Reader Awards” (Food and Travel Dergisi Okuyucu Ödülleri) gibi dünya çapında “saygınlık” ve “kalite” anlamına gelen turizm ödülleri bu yıl Türkiye’nin oldu.

"Turizm Oscarları" olarak da kabul edilen World Travel Awards 2012 Avrupa Ödüllerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı “Avrupa’nın En İyi Turizm Kuruluşu” ödülüne layık görülürken İzmir de Amsterdam, Atina, Cannes, Kopenhag, Dubrovnik, Lizbon, Oslo, Reykavik, St. Petersburg ve Venedik gibi güçlü rakiplerin arasından sıyrılarak “Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Destinasyonu” ödülünü aldı.

Uluslararası turizm sektörünün en saygın seyahat ödüllerinden sayılan World Travel Awards 2012’den Türkiye’ye toplam 15 ödül geldi.

Göğsümüzü kabartan bir diğer ödülü de Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi aldı. Dünyanın önde gelen seyahat sitelerinden TripAdvisor’da ziyaretçilerin oylarıyla Zeugma Mozaik Müzesi 2012'nin "mükemmellik" ödülüne layık görüldü.

Müze daha önce de Ekonomist Dergisi tarafından ''Türkiye'nin En Başarılı Turizm Yatırımları'' araştırması ''Kültür Turizm Girişimleri'' kategorisinde 2011 ve 2012 yıllarında üst üste iki kez birinci olmuştu.

Ödül yağmuru İngiltere’nin ünlü aylık seyahat kültürü dergisi Food and Travel’ın düzenlediği Food and Travel Magazine Reader Awards 2012’de “Destination of the Year (gidilmesi gereken merkez)” klasmanında İstanbul’un birinciliğiyle devam etti. Rakipleri arasında New York, Stockholm ve Hong Kong gibi önemli gezgin duraklarının bulunduğu İstanbul’un birinciliği dergide “dünyada ayakları iki kıtaya basan tek şehir, günümüz gezgini için de her zaman popüler olan, her yıl 8 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan Avrupa'nın en büyük “mola-şehir”lerinden biri olarak kabul edilen İstanbul” ifadesiyle duyuruldu.

Otel Arama

Gaziantep'in en seçkin otellerini konfor ve imkanlarına göre bulabileceğiniz otel ve konaklama alanları. 

image

 

 

 

Sanal Gezinti

Gaziantep'in bir çok turuistik ve görmeye değer alanlarını 360 vr olarak yakından seyredebilirsiniz.

image