• Biyolojik Gölet’e Onur...

  Şehitkamil Belediyesi tarafından Dülük Tabiat Parkı’nda inşa edilen Türkiye'nin en büyük biyolojik göleti 'Türkiye'nin siluetini değiştiren 10 projesi' arasına girdi. Devamı
 • MÜZELER KENTİ GAZİANTEP

  Müzeler Kenti Gaziantep'in birbirinden değerli zenginliklerinin sergilendiği tematik müzeleri ve Gaziantep Kalesi, “Turizm Sektöründe Yeni İş Modeli” projesi kapsamında hazırlanan tanıtım filmleri ve VR uygulamaları ile tanıtılıyor. Devamı
 • DÜNYANIN GÖZBEBEĞİ

  Bu şehri anlatmaya, ne dil ne de kalem yeter. Dünya yüzünden geniş bir ili, göz alıcı büyük yapıları, her yerde aranan eşyası, birçok mezraları, bolluk ve verimliliği, bitimsiz yiyecek ve içecek pınarları ve ırmaklarıyla burası 'Şehr-i Ayıntab-ı Cihan' (Dünyanın Gözbebeği Şehir)dir... Devamı
 • 1
 • 2
 • 3
 
 • Geziler
 • Mekanlar
 • Linkler
image

Hayvanat Bahçesi

 Dünya'nın üçüncü, Avrupa'nın ikinci en büyük hayvanat bahçesidir.

 
image

Botanik Bahçesi

Ülkemizdeki binbir çeşit bitki & çiçek türlerinin bulunduğu botanik bahçemiz.

 
image

Dülük Tabiat Parkı 

Türkiyenin ilk biyolojik göleti ve tabiat parkı olup halkımıza hizmet vermektedir.

 

image

image
imageimage
 
image

Gemi Seferleri

Kumla gemi seferleriyle tarihte bir yolculuk. Hem eğlenceli, hem gezmeli...

 
image

Gezgin VR

Gaziantep'te bir çok turistik mekana ait 360 derece görüntülerin seyri keyfine varın.

 
image

Kültür ve Turizm

Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'müz şehrimiz hakkında daha çok bilgi vermektedir

 

Bakazin

www.gaziantepgezisi.com
Tarihi birikimi ve kültürel zenginlikleri ile övülen bir kent en iyi nasıl anlatılır? Binlerce yıllık geçmişinde sakladığı antik kentleri, sayısız tarihi eseri, çeşitliliği ve lezzeti ile ünlü yemekleri sayesinde büyük bir turizm potansiyeli barındıran Gaziantep’in tarihi-kültürel zenginlikleri ile turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaların bilgileri gaziantepgezisi.com aracılığıyla tanıtılıyor.


Neva Bilgi Teknolojileri firması tarafından gaziantepgezisi.com adresinde hayata geçirilen internet sitesi, Gaziantep’i ve şehrin turizm sektörünün tanıtıldığı en kapsamlı bilgi kaynağı konumunda. Gaziantep'in turizm potansiyeli ile sektör hakkındaki tüm bilgileri sanal ortama taşıyan ve çeşitli multimedya uygulamaları ile desteklenen gaziantepgezisi.com özellikle ilk kez yayınlanan belgesel filmlerle şehrin tanıtımına önemli katkı sağlıyor.


Web sitesinin “Turizm Aktiviteleri” bölümünde şehirde gerçekleştirilebilecek turizm çeşitleri; inanç turizmi, doğa turizmi, kaleler, ticari yapılar, müzeler, ören yerleri, Antep evleri, sağlık turizmi, el sanatları, gastronomi turizmi başlıkları altında yer alıyor.


Sitede yer alan ve 7’si Neva Bilgi Teknolojileri Medya ve Danışmanlık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. tarafından hazırlanan 20 ayrı filmle Gaziantep’in tarihi ve kültürel zenginlikleri gözler önüne seriliyor. Videolar bölümünde yer alan Gaziantep Kalesi,  Zeugma Mozaik Müzesi, Yesemek Açık Hava Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Gaziantep Mevlevihanesi Vakıf Müzesi, Yesemek Açık Hava Müzesi, Şahinbey Savaş Müzesi ve Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi’nin tanıtıldığı filmler ilk kez gaziantepgezisi.com’da izlenebiliyor.


Gaziantep’te ilk kez yapılan araştırma sonucunda turizm sektörüne yönelik hizmet veren seyahat acenteleri, araç kiralama şirketleri, restoranlar, ulaşım firmaları gibi işletmeler “Seyahat Rehberi” bölümünde kullanıcıların yararına sunuluyor. Bu bölümdeki işletmelerin firma adı, adresi, telefon numarası ile internet ve e-posta adresleri bulunuyor.


Son yıllarda önemli yatırımlar gerçekleştirilen Gaziantep’in tarihi-kültürel zenginlikleri hakkındaki bilgilerin ve sektörün tüm paydaşlarının bir araya getirildiği turizm portalı olarak önemli bir boşluğu dolduran gaziantepgezisi.com, başta turizm sektörü olmak üzere çeşitli firma ve kurumlara etkili tanıtım imkanları sunuyor.

Otel Arama

Gaziantep'in en seçkin otellerini konfor ve imkanlarına göre bulabileceğiniz otel ve konaklama alanları. 

image

 

 

 

Sanal Gezinti

Gaziantep'in bir çok turuistik ve görmeye değer alanlarını 360 vr olarak yakından seyredebilirsiniz.

image